זקפה: למד את היסודות של אנטומיה ותפקוד הפין הגברי

סיפורי סקס
387 מילים

זקפה: למד את היסודות של אנטומיה ותפקוד הפין הגברי

סיפורי סקס - זקפה: למד את היסודות של אנטומיה ותפקוד הפין הגברי

זקפות הן חלק בלתי נפרד מהחוויה המינית הגברית, אך גברים רבים ובני זוגם עשויים שלא להיות מודעים לאנטומיה האחראית לאירוע חשוב זה. כאן, נסתכל בקצרה על אנטומיה ותפקוד הזקפה, וכיצד הכל מתחבר יחד.

כדי שהפין יזקוף, סדרה מורכבת של תגובות ביולוגיות חייבת להתרחש תחילה. במונחים הפשוטים ביותר, הכל מתחיל במוח. מחשבות מיניות, פנטזיה או מגע מיניים בדרך כלל יפעילו את ההיפותלמוס, שהוא חלק במוח האחראי על ויסות אותות עוררות מינית. כאשר זה קורה, המוח משחרר הורמונים שמרפים את השרירים בדופן העורקים, אשר לאחר מכן מרחיבים או מרחיבים את כלי הדם כך שיותר דם יכול לזרום. התוצאות של פרץ הדם המוגבר הזה גורמות לרקמה הספוגית הזקפתית בפין, המכונה קורפוס קברנוזום, להתנפח ולהתמלא בדם עד שהיא מגיעה למצב זקוף.

הקורפוס cavernosum, יחד עם רקמה ספוגית בחלק העליון, המכונה corpus spongiosum, אחראי על הקמת הפין. corpora cavernosa מקבל מלא דם, אשר לאחר מכן עושה את הפין נוקשה להתרחב בגודל. הקורפוס ספונגיוסום, לעומת זאת, נשאר באותו גודל ואחראי להקל על שפיכה במהלך אורגזמה.

על מנת שזרימת דם זו תשיג ותשמור על הזקפה, נדרשים שני חלקים חשובים נוספים באנטומיה הגברית. הראשון שבהם הוא העורקים, המאפשרים לדם לעבור דרך הפין על מנת למלא את הקורפוס cavernosum עם דם. השני הוא הוורידים, אשר מפעילים לחץ על כפיס המוח ומסייעים להכיל את הדם שם, ובכך מאפשרים לפין להישאר זקוף.

איכות הזקפה תלויה במידה רבה בבריאות מערכת הלב וכלי הדם. גורמים שיש להם השפעות שליליות על זרימת הדם כגון אלכוהול, עישון או תזונה לקויה יכולים להשפיע לרעה על היכולת להשיג ולשמור על הזקפה. באופן דומה, גורמי לחץ פסיכולוגיים, כגון חרדה או דיכאון, יכולים גם הם להיות בעלי השפעה מזיקה על תפקוד הזיקפה. בנוסף, מחלות כרוניות, כגון סוכרת, יכולות גם לתרום לקושי בזקפה.

פורטל מומלץ allsexylady.com
למרבה המזל, במקרים כאלה, ישנם טיפולים רפואיים זמינים כדי לסייע בניהול בעיות זיקפה. טיפולים נפוצים לבעיות זיקפה כוללים תרופות מרשם, מכשירי ואקום, שתלי פין וניתוחי כלי דם. תרופות נפוצות כגון ויאגרה, סיאליס ולויטרה יכולות גם לעזור לגברים להשיג ולשמור על הזקפה.

לסיכום, הבנת אופן פעולת הזקפה יכולה לא רק להגביר את ההנאה המינית, אלא גם לסייע לגברים לזהות תחומים בעלי פוטנציאל לשיפור מבחינת תפקוד הזיקפה. על ידי הבנת המשמעות של הגורמים התורמים לבריאות הפין, גברים יכולים לעשות מאמץ לשמור על מערכת הלב וכלי הדם במצב הטוב ביותר האפשרי. זה בתורו יכול לעזור להפחית את הסיכון של תפקוד לקוי של זיקפה ולהפוך את החוויה של השגת ושמירה על זקפה בטוח ומהנה ככל האפשר.

בלוג סקס thatgirlwithherblog - מאמרים נוספים

סיפורי סקס

לחקור את תל אביב: עיר צבעונית ותוססת סיפורי סקס - לחקור את תל אביב: עיר צבעונית ותוססת

כשיורדים מהמטוס בתל אביב, ישראל, מרגישים מיד את תחושת האנרגיה וההתלהבות שעוברת בעיר הים תיכונית הסואנת הזו. זוהי חוויה אינטנסיבית וחיה שתעצור את נשימתכם עם התמונות המשפיעות והרחובות ההומים שלה, ולאחר שחוויתם אותה, לעיתים קרובות נותרים עם רושם בלתי נשכח של תל אביב. תל אביב…

סיפורי סקס

נערות ליווי: לחקור את עולם ההנאה המקצועית סיפורי סקס - נערות ליווי: לחקור את עולם ההנאה המקצועית

בעולם המודרני, נערות ליווי הפכו לצורה פופולרית יותר ויותר של הנאה חושנית וחברות. אנשי מקצוע בתשלום אלה מציעים הכל, החל מחברות באירועים רשמיים ועד לעיסוק במעשים אינטימיים ומפורשים, והכל בצורה מכבדת ומקצועית. כדי להבין את התעשייה המשגשגת הזו, צריך קודם כל לבחון את ההיסטוריה שלה,…

סיפורי סקס

נערות ליווי: מה שאתה צריך לדעת סיפורי סקס - נערות ליווי: מה שאתה צריך לדעת

נערות ליווי (mariescort.com) היו חלק מהחברה במשך מאות שנים, אך למרות שיש להן היסטוריה עמוקה ומגוונת, הן נשארות לא מובנות גם היום. נערת ליווי היא אשת מקצוע, ולמרות שהשירותים שהיא מספקת הם בדרך כלל בעלי אופי מיני, חשוב לעשות הבחנה ברורה בין זנות לבין נערות…