תפקוד לקוי של זיקפה: סקירה מקיפה

סיפורי סקס
442 מילים

תפקוד לקוי של זיקפה: סקירה מקיפה

סיפורי סקס - תפקוד לקוי של זיקפה: סקירה מקיפה

תפקוד לקוי של זיקפה (ED) הוא מצב רפואי נפוץ המשפיע על איכות חייהם של גברים. הוא מאופיין בקושי להשיג או לשמור על זקפה באיכות מספקת ליחסי מין. ED עלול להיגרם על ידי הפרעות פסיכולוגיות, נוירולוגיות, הורמונליות, אנדותל, או כלי דם. ההיסטוריה הרפואית, הבדיקה הגופנית ובדיקות המעבדה הם כלי האבחון העיקריים המשמשים לאבחון ED. אפשרויות הטיפול כוללות תרופות, שינוי אורח חיים, זריקות, מכשירי ואקום והתערבות כירורגית.

השכיחות של ED עולה עם הגיל והוא נמצא רבים כמו 10-20 מיליון גברים אמריקאים. גורמי סיכון יכולים לכלול גיל, סוכרת, אלכוהול, שימוש בסמים, עישון, דיכאון, מחלות לב וכלי דם, חוסר פעילות גופנית ותרופות מסוימות. ED נפוץ יותר גם בקבוצות גזעיות מסוימות ובאלה עם היסטוריה של כריתת ערמונית (ניתוח להסרת בלוטת הערמונית).

האטיולוגיה המדויקת של ED אינה ידועה לעתים קרובות, אך הגורמים התורמים ל- ED יכולים להיות מסווגים באופן נרחב לפסיכולוגיים, נוירולוגיים, הורמונליים, אנדותל וכלי דם. גורמים פסיכולוגיים כגון מתח, דיכאון, חרדה, כעס, פחד ואשמה יכולים להשפיע על יכולתו של גבר להשיג או לשמור על זקפה. גורמים נוירולוגיים של ED יכולים לכלול מחלות נוירולוגיות, שבץ, פגיעה בעמוד השדרה וטראומה. סיבות הורמונליות יכולות לנבוע עקב הפרעה אנדוקרינית, הזדקנות, ניתוח, ותרופות מסוימות. גורמים אנדותל או כלי דם כגון סוכרת, יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה, התקשות העורקים ורעלים מסוימים יכולים לגרום לחסימה של כלי הדם המספקים את הפין.

אבחון של ED מתחיל עם היסטוריה רפואית ובדיקה גופנית. בנוסף, בדיקות מעבדה כגון טסטוסטרון, הורמון מגרה בלוטת התריס, בדיקות המטולוגיות עשוי להיעשות כדי לעזור לקבוע את הסיבה. הבדיקה הגופנית צריכה לכלול גודל פין, עקמומיות, גודל אשכים, ממצאים חריגים מבדיקה רקטלית ומבנים עצביים מושפעים. אולטרה-סאונד וטומוגרפיה ממוחשבת (CT) או דימות תהודה מגנטית (MRI) יכולים גם הם לסייע בהערכת האנטומיה של הפין.

הטיפול ב- ED צריך להיות מותאם לאדם ויכול להשתנות משינוי אורח חיים וייעוץ לתרופות, זריקות, מכשירי ואקום או התערבות כירורגית. שינויים באורח החיים, כגון הפחתת צריכת אלכוהול, הימנעות מעישון, שיפור הרגלי תזונה והגברת הפעילות הגופנית יכולים להועיל במקרים רבים. ייעוץ יכול לספק תמיכה רגשית ולעזור לאנשים לדון בדאגות או פחדים הקשורים ED ומין.

תרופות כגון מעכבי פוספודיאסטראז מסוג 5 (PDE5) יכולות לשפר את הזקפה בכ -70% מהאנשים. תרופות אלה עלולות לגרום להסמקה, כאבי ראש, ראייה מטושטשת וגודש בסינוסים. הם יכולים להיות קשורים גם עם priapism, זקפה כואבת ומתמשכת הנמשכת יותר מ 4 שעות. סוג נוסף של תרופות הוא alprostadil, נרות intraurethral. תרופות אלו ידועות כגורמות לדימום בשופכה, גירוי וכאב. התערבות כירורגית כגון שתלי פין יכולה להיעשות גם במקרים של ED חמור.

לסיכום, ED הוא מצב רפואי נפוץ שיכול להשפיע קשות על איכות החיים של גברים. האבחנה של ED דורשת היסטוריה רפואית יסודית ובדיקה גופנית, כמו גם בדיקות מעבדה. אפשרויות הטיפול יכולות להשתנות ויש להתאים אותן למטופל הספציפי. תרופות, זריקות והתערבות כירורגית יכולות לעזור לשפר את התסמינים. עם זאת, שינוי אורח חיים וייעוץ מועילים גם עבור אנשים המתמודדים עם ED.

בלוג סקס thatgirlwithherblog - מאמרים נוספים

סיפורי סקס

לפענח את הסודות של חיי מין מספקים: עצות מומחה מוויקיפדיה סיפורי סקס - לפענח את הסודות של חיי מין מספקים: עצות מומחה מוויקיפדיה

המין הוא חלק טבעי ובלתי נפרד מהקיום האנושי. זוהי חוויה אישית ואינטימית עמוקה שיכולה להביא הנאה וסיפוק עצומים, אך היא יכולה גם להיות מקור לבלבול, תסכול ואפילו בושה עבור אנשים מסוימים. בחברה של היום, שבה סקס מוצג לעתים קרובות בצורה היפר-מינית ולא מציאותית, חשוב שתהיה…

סיפורי סקס

נערות ליווי: ענף מקצועי ושנוי במחלוקת סיפורי סקס - נערות ליווי: ענף מקצועי ושנוי במחלוקת

ענף הליווי הוא מקצוע בן מאות שנים שהתפתח עם השנים, אך נותר נושא למחלוקת בחברה המודרנית. לא להתבלבל עם זנות, הרעיון של ליווי יש שורשים במסורות החצר של תרבויות עתיקות, שם הם היו ידועים כבני לוויה או חצרנים. כיום, המונח "ליווי" מתייחס בדרך כלל לאדם,…

סיפורי סקס

לחקור את עולם מועדוני החשפנות: מעבר לזוהר ולזוהר סיפורי סקס - לחקור את עולם מועדוני החשפנות: מעבר לזוהר ולזוהר

כששומעים את המילים "מועדון חשפנות", המחשבות הראשונות שעולות בראש קשורות לעתים קרובות לנשים לבושות בקפידה המתרוצצות על מוטות בחדרים אפלוליים. אבל מועדוני חשפנות הם הרבה יותר מסתם מפעלים לבידור למבוגרים - הם תעשייה משגשגת שקיימת כבר עשרות שנים, עם היסטוריה עשירה ותרבות מורכבת. בפוסט בבלוג…