תפקוד לקוי של זיקפה: סקירה מקיפה

סיפורי סקס
442 מילים

תפקוד לקוי של זיקפה: סקירה מקיפה

סיפורי סקס - תפקוד לקוי של זיקפה: סקירה מקיפה

תפקוד לקוי של זיקפה (ED) הוא מצב רפואי נפוץ המשפיע על איכות חייהם של גברים. הוא מאופיין בקושי להשיג או לשמור על זקפה באיכות מספקת ליחסי מין. ED עלול להיגרם על ידי הפרעות פסיכולוגיות, נוירולוגיות, הורמונליות, אנדותל, או כלי דם. ההיסטוריה הרפואית, הבדיקה הגופנית ובדיקות המעבדה הם כלי האבחון העיקריים המשמשים לאבחון ED. אפשרויות הטיפול כוללות תרופות, שינוי אורח חיים, זריקות, מכשירי ואקום והתערבות כירורגית.

השכיחות של ED עולה עם הגיל והוא נמצא רבים כמו 10-20 מיליון גברים אמריקאים. גורמי סיכון יכולים לכלול גיל, סוכרת, אלכוהול, שימוש בסמים, עישון, דיכאון, מחלות לב וכלי דם, חוסר פעילות גופנית ותרופות מסוימות. ED נפוץ יותר גם בקבוצות גזעיות מסוימות ובאלה עם היסטוריה של כריתת ערמונית (ניתוח להסרת בלוטת הערמונית).

האטיולוגיה המדויקת של ED אינה ידועה לעתים קרובות, אך הגורמים התורמים ל- ED יכולים להיות מסווגים באופן נרחב לפסיכולוגיים, נוירולוגיים, הורמונליים, אנדותל וכלי דם. גורמים פסיכולוגיים כגון מתח, דיכאון, חרדה, כעס, פחד ואשמה יכולים להשפיע על יכולתו של גבר להשיג או לשמור על זקפה. גורמים נוירולוגיים של ED יכולים לכלול מחלות נוירולוגיות, שבץ, פגיעה בעמוד השדרה וטראומה. סיבות הורמונליות יכולות לנבוע עקב הפרעה אנדוקרינית, הזדקנות, ניתוח, ותרופות מסוימות. גורמים אנדותל או כלי דם כגון סוכרת, יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה, התקשות העורקים ורעלים מסוימים יכולים לגרום לחסימה של כלי הדם המספקים את הפין.

אבחון של ED מתחיל עם היסטוריה רפואית ובדיקה גופנית. בנוסף, בדיקות מעבדה כגון טסטוסטרון, הורמון מגרה בלוטת התריס, בדיקות המטולוגיות עשוי להיעשות כדי לעזור לקבוע את הסיבה. הבדיקה הגופנית צריכה לכלול גודל פין, עקמומיות, גודל אשכים, ממצאים חריגים מבדיקה רקטלית ומבנים עצביים מושפעים. אולטרה-סאונד וטומוגרפיה ממוחשבת (CT) או דימות תהודה מגנטית (MRI) יכולים גם הם לסייע בהערכת האנטומיה של הפין.

הטיפול ב- ED צריך להיות מותאם לאדם ויכול להשתנות משינוי אורח חיים וייעוץ לתרופות, זריקות, מכשירי ואקום או התערבות כירורגית. שינויים באורח החיים, כגון הפחתת צריכת אלכוהול, הימנעות מעישון, שיפור הרגלי תזונה והגברת הפעילות הגופנית יכולים להועיל במקרים רבים. ייעוץ יכול לספק תמיכה רגשית ולעזור לאנשים לדון בדאגות או פחדים הקשורים ED ומין.

תרופות כגון מעכבי פוספודיאסטראז מסוג 5 (PDE5) יכולות לשפר את הזקפה בכ -70% מהאנשים. תרופות אלה עלולות לגרום להסמקה, כאבי ראש, ראייה מטושטשת וגודש בסינוסים. הם יכולים להיות קשורים גם עם priapism, זקפה כואבת ומתמשכת הנמשכת יותר מ 4 שעות. סוג נוסף של תרופות הוא alprostadil, נרות intraurethral. תרופות אלו ידועות כגורמות לדימום בשופכה, גירוי וכאב. התערבות כירורגית כגון שתלי פין יכולה להיעשות גם במקרים של ED חמור.

לסיכום, ED הוא מצב רפואי נפוץ שיכול להשפיע קשות על איכות החיים של גברים. האבחנה של ED דורשת היסטוריה רפואית יסודית ובדיקה גופנית, כמו גם בדיקות מעבדה. אפשרויות הטיפול יכולות להשתנות ויש להתאים אותן למטופל הספציפי. תרופות, זריקות והתערבות כירורגית יכולות לעזור לשפר את התסמינים. עם זאת, שינוי אורח חיים וייעוץ מועילים גם עבור אנשים המתמודדים עם ED.

בלוג סקס thatgirlwithherblog - מאמרים נוספים

סיפורי סקס

נערות ליווי: לחקור את עולם ההנאה המקצועית סיפורי סקס - נערות ליווי: לחקור את עולם ההנאה המקצועית

בעולם המודרני, נערות ליווי הפכו לצורה פופולרית יותר ויותר של הנאה חושנית וחברות. אנשי מקצוע בתשלום אלה מציעים הכל, החל מחברות באירועים רשמיים ועד לעיסוק במעשים אינטימיים ומפורשים, והכל בצורה מכבדת ומקצועית. כדי להבין את התעשייה המשגשגת הזו, צריך קודם כל לבחון את ההיסטוריה שלה,…

סיפורי סקס

נערות ליווי: מה שאתה צריך לדעת סיפורי סקס - נערות ליווי: מה שאתה צריך לדעת

נערות ליווי (mariescort.com) היו חלק מהחברה במשך מאות שנים, אך למרות שיש להן היסטוריה עמוקה ומגוונת, הן נשארות לא מובנות גם היום. נערת ליווי היא אשת מקצוע, ולמרות שהשירותים שהיא מספקת הם בדרך כלל בעלי אופי מיני, חשוב לעשות הבחנה ברורה בין זנות לבין נערות…

סיפורי סקס

צעצועי מין: מבט מקיף על השימושים השונים והרבים שלהם סיפורי סקס - צעצועי מין: מבט מקיף על השימושים השונים והרבים שלהם

צעצועי מין הם כל סוג של מכשיר או חפץ המשמש בעיקר כדי לסייע להנאה מינית או לשפר גירוי מיני. מכשירים כאלה מגיעים במגוון רחב של צורות, גדלים, חומרים ופונקציות. במשך מאות שנים, צעצועי מין שימשו כדי לספק פורקן בטוח ומהנה עבור אנשים לחקור את המיניות…